  • ELC-10D100E
ELC-10D100E
advertisement
Manufacturer No:
ELC-10D100E
HK JDW NO:
590-ELC-10D100E
Datasheet:
ELC-10D100E
Step5Bar-code shipping tag
ELC-10D100E
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
    Radial, Vertical Cylinder
  • Surface Mount
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    10D
  • Size / Dimension
    0.512Dia 13.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Pbfree Code
    yes
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    3.9A
  • Inductance
    10μH
  • Test Frequency
    0.01MHz
  • DC Resistance (DCR)
    26mOhm
  • Inductance Frequency - Test
    10kHz
  • Rated Current-Max
    3.9A
  • Height Seated (Max)
    0.591 15.00mm