  • EKZN250ELL222MK30S
EKZN250ELL222MK30S
advertisement
Manufacturer No:
EKZN250ELL222MK30S
HK JDW NO:
856-EKZN250ELL222MK30S
Description:
KZN 2200μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 3.66A 0.492Dia 12.50mm -40°C~105°C Polar 5.0038mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 1600
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
EKZN250ELL222MK30S
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    KZN
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.492Dia 12.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    2200μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lifetime @ Temp
    10000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    3.66A
  • Life (Hours)
    10000 hours
  • Impedance
    18mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    2.745A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    3.66A @ 100kHz
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Diameter
    12.5mm
  • Height
    12.5mm
  • Height Seated (Max)
    1.240 31.50mm