  • EKYB250ELL822MMP1S
EKYB250ELL822MMP1S
advertisement
Manufacturer No:
EKYB250ELL822MMP1S
HK JDW NO:
856-EKYB250ELL822MMP1S
Description:
KYB 8200μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 4.28A 0.709Dia 18.00mm -40°C~105°C Polar 7.493mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 1187
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
EKYB250ELL822MMP1S
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    KYB
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.709Dia 18.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
  • Capacitance
    8200μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Lifetime @ Temp
    10000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    4.28A
  • Life (Hours)
    10000 hours
  • Impedance
    12mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    3.638A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    4.28A @ 100kHz
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Diameter
    18mm
  • Height
    18mm
  • Height Seated (Max)
    1.457 37.00mm