  • EKY-350ELL330ME11D
EKY-350ELL330ME11D
advertisement
Manufacturer No:
EKY-350ELL330ME11D
HK JDW NO:
856-EKY-350ELL330ME11D
Description:
KY 33μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 210mA 0.197Dia 5.00mm -40°C~105°C Polar 2mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 1874
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
EKY-350ELL330ME11D
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.197Dia 5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Capacitance
    33μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Lead Pitch
    2mm
  • Lead Spacing
    0.079 2.00mm
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    210mA
  • Polarization
    Polar
  • Life (Hours)
    5000 hours
  • Impedance
    580mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    84mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    210mA @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.433 11.00mm