  • EKXL451ELL820ML30S
EKXL451ELL820ML30S
advertisement
Manufacturer No:
EKXL451ELL820ML30S
HK JDW NO:
856-EKXL451ELL820ML30S
Description:
KXL 82μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.630Dia 16.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
EKXL451ELL820ML30S
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    KXL
  • Size / Dimension
    0.630Dia 16.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    450V
  • Capacitance
    82μF
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Lifetime @ Temp
    12000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current @ Low Frequency
    650mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.625A @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    1.260 32.00mm