  • EKXL421ELL470MJ45S
EKXL421ELL470MJ45S
advertisement
Manufacturer No:
EKXL421ELL470MJ45S
HK JDW NO:
856-EKXL421ELL470MJ45S
Description:
KXL 47μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.394Dia 10.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
EKXL421ELL470MJ45S
  • Capacitance
    47μF
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lifetime @ Temp
    12000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current @ Low Frequency
    460mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.15A @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    1.850 47.00mm
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.394Dia 10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    420V