  • EKXJ421ELL680MM25S
EKXJ421ELL680MM25S
advertisement
Manufacturer No:
EKXJ421ELL680MM25S
HK JDW NO:
856-EKXJ421ELL680MM25S
Description:
KXJ 68μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 615mA 0.709Dia 18.00mm -25°C~105°C Polar 7.5mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
EKXJ421ELL680MM25S
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Series
    KXJ
  • Published
    2004
  • Size / Dimension
    0.709Dia 18.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    Automotive
  • Capacitance
    68μF
  • Voltage - Rated DC
    420V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Lifetime @ Temp
    12000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    615mA
  • Life (Hours)
    12000 hours
  • Ripple Current @ Low Frequency
    615mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.5375A @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    1.043 26.50mm