  • EKMH630VNN222MP35T
EKMH630VNN222MP35T
advertisement
Manufacturer No:
EKMH630VNN222MP35T
HK JDW NO:
856-EKMH630VNN222MP35T
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
2.2mF Capacitor 20% Bulk 1.73A 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
EKMH630VNN222MP35T
  • Package / Case
    Aluminum
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Aluminium
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Snap in
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    2.2mF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    113mOhm
  • Ripple Current
    1.73A
  • Test Frequency
    120Hz
  • Dissipation Factor
    0.15 %
  • Current - Leakage
    3mA
  • Diameter
    22mm
  • Length
    35mm