  • EKMH451VSN221MQ50U
EKMH451VSN221MQ50U
advertisement
Manufacturer No:
EKMH451VSN221MQ50U
HK JDW NO:
856-EKMH451VSN221MQ50U
Package:
Radial, Can - Snap-In
Description:
KMH 220μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.000Dia 25.40mm -25°C~105°C Polar Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
EKMH451VSN221MQ50U
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    KMH
  • Size / Dimension
    1.000Dia 25.40mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    450V
  • Capacitance
    220μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.13Ohm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Polarization
    Polar
  • Ripple Current @ Low Frequency
    980mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.4014A @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    2.047 52.00mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can - Snap-In
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C