  • EKMH350VNN332MP25T
EKMH350VNN332MP25T
advertisement
Manufacturer No:
EKMH350VNN332MP25T
HK JDW NO:
856-EKMH350VNN332MP25T
Package:
Aluminum
Description:
3.3mF Capacitor 20% Bulk 1.4A 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
EKMH350VNN332MP25T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Aluminum
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Aluminium
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Snap in
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    3.3mF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    126mOhm
  • Ripple Current
    1.4A
  • Test Frequency
    120Hz
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Dissipation Factor
    0.25 %
  • Current - Leakage
    3mA
  • Diameter
    22mm
  • Height
    25mm
  • Length
    25mm