  • EFM32LG380F256G-E-QFP100R
EFM32LG380F256G-E-QFP100R
advertisement
Manufacturer No:
EFM32LG380F256G-E-QFP100R
HK JDW NO:
715-EFM32LG380F256G-E-QFP100R
Package:
100-LQFP
Description:
256KB 256K x 8 FLASH ARM® Cortex®-M3 32-Bit Microcontroller Leopard Gecko Series 100 Pin 48MHz 100-LQFP
Quantity:
In Stock : 2464
Step5Bar-code shipping tag
EFM32LG380F256G-E-QFP100R
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Package / Case
    100-LQFP
  • Number of Pins
    100
  • Weight
    1.319103g
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Leopard Gecko
  • Published
    2014
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Frequency
    48MHz
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Operating Supply Voltage
    3.8V
  • Interface
    EBI/EMI, I2C, I2S, IrDA, SPI, UART, USART, USB
  • Memory Size
    256kB
  • Number of I/O
    83
  • RAM Size
    32K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    1.98V~3.8V