  • EEUFR1A101H
EEUFR1A101H
advertisement
Manufacturer No:
EEUFR1A101H
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-EEUFR1A101H
Package:
Datasheet:
EEUFR1A101H
Description:
Capacitor 20% Ammo
Step5Bar-code shipping tag
EEUFR1A101H
    Select All
  • Number of Terminals
    2
  • ECCN (US)
    EAR99
  • Capacitance Value
    100uF
  • Equivalent Series Resistance Type
    Low
  • Maximum Impedance (Ohm)
    0.3@20°C@100kHz
  • IR (mA)
    280
  • IL (uA)
    10@2Min
  • Lifetime (h)
    5000
  • Mounting
    Through Hole
  • Terminal Pitch (mm)
    2.5
  • Wire Form
    Long Lead and Form
  • Size (mm)
    5 X 11
  • Minimum Operating Temperature (°C)
    -40
  • Maximum Operating Temperature (°C)
    105
  • Product Diameter (mm)
    5
  • Lead Diameter (mm)
    0.5
  • Packaging
    Ammo
  • Tolerance
    20%
  • Type
    Electrolytic
  • Construction
    Aluminum Cylindrical Can
  • Termination Style
    Radial
  • Polarity
    Polar
  • Voltage
    10VDC