  • EEU-EB2D151SB
EEU-EB2D151SB
advertisement
Manufacturer No:
EEU-EB2D151SB
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-EEU-EB2D151SB
Description:
150μF Capacitor 20% 1.28A 7.5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
EEU-EB2D151SB
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Tolerance
    20%
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    150μF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TAPE
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Leakage Current
    0.3mA
  • Ripple Current
    1.28A
  • Tan Delta
    0.15
  • Diameter
    18mm
  • Height
    25mm
  • Length
    25mm