  • EETEE2G321JJ
EETEE2G321JJ
advertisement
Manufacturer No:
EETEE2G321JJ
HK JDW NO:
590-EETEE2G321JJ
Description:
320μF Capacitor 20% 1.9A 10mm
Step5Bar-code shipping tag
EETEE2G321JJ
    Select All
  • Packing Method
    BULK
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    777mOhm
  • Voltage
    400V
  • Ripple Current
    1.9A
    0.15
  • Current - Leakage
    1.073mA
  • Ripple Current (AC)
    1.9A
  • Diameter
    25mm
  • Height
    45mm
  • Length
    45mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Through Hole
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    320μF
  • Voltage - Rated DC
    400V