  • EEJL1ED336R
EEJL1ED336R
advertisement
Manufacturer No:
EEJL1ED336R
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-EEJL1ED336R
Package:
Datasheet:
Description:
33μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 200mOhm Polar
Step5Bar-code shipping tag
EEJL1ED336R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Tolerance
    20%
  • Feature
    General Purpose
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    33μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Depth
    4.3mm
  • Case Code (Metric)
    7343
  • Case Code (Imperial)
    2917
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    200mOhm
  • Failure Rate
    0.001 %
  • Polarity
    Polar
  • Dissipation Factor
    8 %
  • Height Seated (Max)
    2.9972mm
  • Length
    7.2898mm
  • Width
    4.2926mm