  • EEE-TG1C221V
EEE-TG1C221V
advertisement
Manufacturer No:
EEE-TG1C221V
HK JDW NO:
590-EEE-TG1C221V
Description:
220μF Capacitor 175.5mA
Step5Bar-code shipping tag
EEE-TG1C221V
  • Additional Feature
    ESR IS MEASURED AT 100 KHZ
  • Capacitance
    220μF
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    16V
  • Size Code
    4141
  • Leakage Current
    0.0352mA
  • Ripple Current
    175.5mA
  • Tan Delta
    0.23
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    300 mΩ
  • Height
    10.2mm
  • Length
    12mm
  • Width
    10.3mm