  • EEE-HAE330WAR
EEE-HAE330WAR
advertisement
Manufacturer No:
EEE-HAE330WAR
HK JDW NO:
590-EEE-HAE330WAR
Datasheet:
EEE-HAE330WAR
Description:
HA 33μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Surface Mount 45mA 0.197Dia 5.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can - SMD
Quantity:
In Stock : 13184
Step5Bar-code shipping tag
EEE-HAE330WAR
  • Surface Mount Land Size
    0.209Lx0.209W 5.30mmx5.30mm
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.197Dia 5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    EAR99
  • Terminal Finish
    TIN/TIN BISMUTH
  • Capacitance
    33μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Size Code
    2121
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    0.00825mA
  • Ripple Current
    45mA
  • Tan Delta
    0.2
  • Ripple Current @ Low Frequency
    45mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    76.5mA @ 10kHz
  • Diameter
    5mm
  • Height
    5.4mm
  • Height Seated (Max)
    0.213 5.40mm
  • Width
    5.3mm