  • EEE-FKC151XAL
EEE-FKC151XAL
advertisement
Manufacturer No:
EEE-FKC151XAL
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-EEE-FKC151XAL
Package:
Datasheet:
EEE-FKC151XAL
Description:
Capacitor 20% Tape and Reel
Quantity:
In Stock : 1894
Step5Bar-code shipping tag
EEE-FKC151XAL
    Select All
  • Number of Terminals
    2
  • Product Weight (g)
    0.44
  • ECCN (US)
    EAR99
  • HTS
  • Capacitance Value
    150uF
  • Equivalent Series Resistance Type
    Low
  • Maximum Impedance (Ohm)
    0.34@20°C@10kHz
  • IR (mA)
    280
  • IL (uA)
    24@2Min
  • Lifetime (h)
    2000
  • Mounting
    Surface Mount
  • Size (mm)
    6.3 X 7.7
  • Minimum Operating Temperature (°C)
    -55
  • Maximum Operating Temperature (°C)
    105
  • Product Diameter (mm)
    6.3
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    20%
  • Part Status
    Active
  • Type
    Electrolytic
  • Construction
    Cylindrical
  • Polarity
    Polar
  • Voltage
    16VDC