  • EEC-F5R5H684N
EEC-F5R5H684N
advertisement
Manufacturer No:
EEC-F5R5H684N
HK JDW NO:
590-EEC-F5R5H684N
Package:
Radial
Datasheet:
EEC-F5R5H684N
Description:
CAP 680MF -20% +80% 5.5V T/H
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EEC-F5R5H684N
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    F
  • Size / Dimension
    0.846Dia 21.50mm
  • Tolerance
    -20% +80%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Voltage - Rated
    5.5V
  • Capacitance
    680mF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50Ohm @ 1kHz
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 85°C
  • Height Seated (Max)
    0.374 9.50mm