  • EE2-4.5SNUX
EE2-4.5SNUX
advertisement
Manufacturer No:
EE2-4.5SNUX
HK JDW NO:
417-EE2-4.5SNUX
Description:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 4.5VDC
Step5Bar-code shipping tag
EE2-4.5SNUX
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tube
  • Coil Resistance
    203Ohm
  • Coil Voltage
    4.5VDC
  • Switching Voltage
    250VAC 220VDC -Max
  • Coil Current
    22.2mA
  • Must Operate Voltage
    3.38VDC
  • Contact Rating (Current)
    2A