  • EDS155Z3R6C
EDS155Z3R6C
advertisement
Manufacturer No:
EDS155Z3R6C
HK JDW NO:
192-EDS155Z3R6C
Package:
Radial, Can
Datasheet:
EDS155Z3R6C
Description:
1.5F, 3.6V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EDS155Z3R6C
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    EDS
  • Size / Dimension
    0.846Dia 21.50mm
  • Tolerance
    -20% +80%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Voltage - Rated
    3.6V
  • Capacitance
    1.5F
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    30Ohm @ 1kHz
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 85°C
  • Height Seated (Max)
    0.295 7.50mm