  • EDS105Z3R6V
EDS105Z3R6V
advertisement
Manufacturer No:
EDS105Z3R6V
HK JDW NO:
192-EDS105Z3R6V
Package:
Axial, Can - Vertical
Datasheet:
EDS105Z3R6V
Description:
CAP 1F -20% +80% 3.6V T/H
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EDS105Z3R6V
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial, Can - Vertical
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    EDS
  • Size / Dimension
    0.748Dia 19.00mm
  • Tolerance
    -20% +80%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Voltage - Rated
    3.6V
  • Capacitance
    1F
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    30Ohm @ 1kHz
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 85°C
  • Height Seated (Max)
    0.787 20.00mm