  • ED100-0.75-12M
ED100-0.75-12M
advertisement
Manufacturer No:
ED100-0.75-12M
HK JDW NO:
694-ED100-0.75-12M
Step5Bar-code shipping tag
ED100-0.75-12M
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C
  • Series
    ED100
  • Size / Dimension
    0.945" L x 0.563" W (24.00mm x 14.30mm)
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    1.2Ohm (Typ)
  • Current Rating (Max)
    750mA
  • Inductance @ Frequency
    12 mH @ 10 kHz
  • Voltage Rating - AC
    300V
  • Height (Max)
    0.610" (15.50mm)