  • ECW-U4822V17
ECW-U4822V17
advertisement
Manufacturer No:
ECW-U4822V17
HK JDW NO:
590-ECW-U4822V17
Package:
1913 (4833 Metric)
Datasheet:
ECW-U4822V17
Description:
Cap Film 0.0082uF 400V PEN 5% (4.8 X 3.3 X 2.4mm) SMD 85C T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ECW-U4822V17
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1913 (4833 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2004
  • Series
    ECW-UC(V17)
  • Size / Dimension
    0.189Lx0.130W 4.80mmx3.30mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e1
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    4 (72 Hours)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Solder Pads
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Applications
    DC Link, DC Filtering
  • HTS Code
  • Capacitance
    8200pF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    3.3mm
  • Case Code (Metric)
    4833
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Height
    2.4mm
  • Height Seated (Max)
    0.094 2.40mm