  • ECW-U2393JC9
ECW-U2393JC9
advertisement
Manufacturer No:
ECW-U2393JC9
HK JDW NO:
590-ECW-U2393JC9
Package:
2416 (6041 Metric)
Datasheet:
ECW-U2393JC9
Description:
Cap Film 0.039uF 250V PEN 5% (6 X 4.1 X 2mm) SMD 125C T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ECW-U2393JC9
  • Package / Case
    2416 (6041 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2011
  • Series
    ECW-U(C)
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.161W 6.00mmx4.10mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.039μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Depth
    4.1mm
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Case Code (Metric)
    6041
  • Height
    2mm
  • Height Seated (Max)
    0.087 2.20mm
  • Length
    6mm