  • ECW-U1823JC9
ECW-U1823JC9
advertisement
Manufacturer No:
ECW-U1823JC9
HK JDW NO:
590-ECW-U1823JC9
Package:
1913 (4833 Metric)
Datasheet:
Description:
Cap Film 0.082uF 100V PEN 5% (4.8 X 3.3 X 2.8mm) SMD 125C T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ECW-U1823JC9
  • Package / Case
    1913 (4833 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.189Lx0.130W 4.80mmx3.30mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Capacitance
    0.082μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    3.3mm
  • Voltage - Rated AC
    100V
  • Case Code (Metric)
    4833
  • Height
    2.8mm
  • Height Seated (Max)
    0.118 3.00mm
  • Length
    4.8mm