  • ECW-HA3C133JB
ECW-HA3C133JB
advertisement
Manufacturer No:
ECW-HA3C133JB
HK JDW NO:
590-ECW-HA3C133JB
Datasheet:
ECW-HA3C133JB
Description:
ECW-H(A) 0.013μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 1.6kV-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Quantity:
In Stock : 1932
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ECW-HA3C133JB
  • Type
    Parameter
    Select All
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.799Lx0.280W 20.30mmx7.10mm
  • Tolerance
    ±5%
    High Frequency, Switching
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.013μF
  • Voltage - Rated DC
    1.6kV
  • Depth
    7.1mm
  • Lead Pitch
    10mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1600V
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Size Code
    8028
  • Height
    18mm
  • Height Seated (Max)
    0.512 13.00mm
  • Length
    20.3mm