  • ECW-H12682RHV
ECW-H12682RHV
advertisement
Manufacturer No:
ECW-H12682RHV
HK JDW NO:
590-ECW-H12682RHV
Datasheet:
ECW-H12682RHV
Description:
ECW-H(V) 6800pF Film Capacitor ±3% Radial PC Pins 1.25kV-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECW-H12682RHV
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.709Lx0.276W 18.00mmx7.00mm
  • Tolerance
    ±3%
  • Capacitance
    6800pF
  • Voltage - Rated DC
    1.25kV
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1250V
  • Size Code
    7128
  • Height
    18.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.728 18.50mm
  • Length
    18mm
  • Width
    7mm