  • ECW-H12393JV
ECW-H12393JV
advertisement
Manufacturer No:
ECW-H12393JV
HK JDW NO:
590-ECW-H12393JV
Datasheet:
ECW-H12393JV
Description:
ECW-H(V) 0.039μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 1250V 1.25kV-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Quantity:
In Stock : 1600
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ECW-H12393JV
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.906Lx0.413W 23.00mmx10.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Capacitance
    0.039μF
  • Voltage - Rated DC
    1250V 1.25kV
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Depth
    10.5mm
  • Lead Pitch
    20mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Length
    25mm
  • Lead Spacing
    0.787 20.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1250V
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Size Code
    9141
  • Height Seated (Max)
    0.827 21.00mm