  • ECW-H10122JVB
ECW-H10122JVB
advertisement
Manufacturer No:
ECW-H10122JVB
HK JDW NO:
590-ECW-H10122JVB
Datasheet:
ECW-H10122JVB
Description:
Cap Film 0.0012uF 1000V PP 5% (18 X 7 X 18.5mm) Radial 10mm 105C Bulk
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ECW-H10122JVB
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.709Lx0.276W 18.00mmx7.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Applications
    High Frequency, Switching
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 1500
  • HTS Code
  • Capacitance
    1200pF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Lead Pitch
    10mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Size Code
    7128
  • Height Seated (Max)
    0.728 18.50mm
  • Length
    18mm
  • Width
    7mm