  • ECW-H10563JV
ECW-H10563JV
advertisement
Manufacturer No:
ECW-H10563JV
HK JDW NO:
590-ECW-H10563JV
Description:
ECW-H(V) 0.056μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 1kV-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECW-H10563JV
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.906Lx0.374W 23.00mmx9.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Capacitance
    0.056μF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Lead Pitch
    20mm
  • Lead Spacing
    0.787 20.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Size Code
    9137
  • Height
    17.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.748 19.00mm
  • Length
    23mm
  • Width
    9.5mm