  • ECW-FD2W335KB
ECW-FD2W335KB
advertisement
Manufacturer No:
ECW-FD2W335KB
HK JDW NO:
590-ECW-FD2W335KB
Datasheet:
ECW-FD2W335KB
Description:
ECW-F(D) 3.3μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 450V-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECW-FD2W335KB
    Radial
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -40°C~110°C
  • Size / Dimension
    0.996Lx0.386W 25.30mmx9.80mm
  • Tolerance
    ±10%
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Capacitance
    3.3μF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Terminal Pitch
    15mm
  • Lead Pitch
    15.0114mm
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Height
    19.6mm
  • Height Seated (Max)
    0.772 19.60mm
  • Width
    9.8mm