  • ECW-FD2J563KB
ECW-FD2J563KB
advertisement
Manufacturer No:
ECW-FD2J563KB
HK JDW NO:
590-ECW-FD2J563KB
Datasheet:
ECW-FD2J563KB
Description:
ECW-F(D) 0.056μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 630V-DC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
ECW-FD2J563KB
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.496Lx0.185W 12.60mmx4.70mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    0.056μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.516 13.10mm