  • ECW-FD2J474KB
ECW-FD2J474KB
advertisement
Manufacturer No:
ECW-FD2J474KB
HK JDW NO:
590-ECW-FD2J474KB
Datasheet:
ECW-FD2J474KB
Description:
ECW-F(D) 0.47μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 630V-DC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
ECW-FD2J474KB
  • Capacitance
    0.47μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.697 17.70mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.701Lx0.307W 17.80mmx7.80mm
  • Tolerance
    ±10%