  • ECW-FD2J225JC
ECW-FD2J225JC
advertisement
Manufacturer No:
ECW-FD2J225JC
HK JDW NO:
590-ECW-FD2J225JC
Datasheet:
ECW-FD2J225JC
Description:
ECW-F(D) 2.2μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 630V-DC Polypropylene (PP), Metallized
Quantity:
In Stock : 693
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ECW-FD2J225JC
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.996Lx0.488W 25.30mmx12.40mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.756 19.20mm