  • ECW-FD2J153KB
ECW-FD2J153KB
advertisement
Manufacturer No:
ECW-FD2J153KB
HK JDW NO:
590-ECW-FD2J153KB
Description:
ECW-F(D) 0.015μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 630V-DC Polypropylene (PP), Metallized
Quantity:
In Stock : 1397
Step5Bar-code shipping tag
ECW-FD2J153KB
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.496Lx0.220W 12.60mmx5.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    0.015μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.339 8.60mm