  • ECW-FD2J123KB
ECW-FD2J123KB
advertisement
Manufacturer No:
ECW-FD2J123KB
HK JDW NO:
590-ECW-FD2J123KB
Description:
ECW-F(D) 0.012μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 630V-DC Polypropylene (PP), Metallized
Quantity:
In Stock : 999
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ECW-FD2J123KB
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.496Lx0.205W 12.60mmx5.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    0.012μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.323 8.20mm