  • ECW-FA2J154J4
ECW-FA2J154J4
advertisement
Manufacturer No:
ECW-FA2J154J4
HK JDW NO:
590-ECW-FA2J154J4
Datasheet:
ECW-FA2J154J4
Description:
ECW-F(A) 0.15μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 630V-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECW-FA2J154J4
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Size Code
    7224
  • Height
    11.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.441 11.20mm
  • Length
    18.2mm
  • Width
    6mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.717Lx0.236W 18.20mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Capacitance
    0.15μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Lead Pitch
    7.5mm