  • ECW-F6473JL
ECW-F6473JL
advertisement
Manufacturer No:
ECW-F6473JL
HK JDW NO:
590-ECW-F6473JL
Datasheet:
ECW-F6473JL
Description:
CAP FILM 0.047UF 5% 630VDC RAD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ECW-F6473JL
    15 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    PCB, Through Hole
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.610Lx0.252W 15.50mmx6.40mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
    High Frequency, Switching
  • Voltage - Rated
    630V
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.047μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Terminal Pitch
    7.5mm
  • Depth
    6.4mm
  • Lead Pitch
    12.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Length
    25mm
  • Lead Spacing
    0.492 12.50mm
  • Size Code
    6125
  • Voltage
    630V
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height
    10.8mm
  • Height Seated (Max)
    0.484 12.30mm