  • ECW-F4154HL
ECW-F4154HL
advertisement
Manufacturer No:
ECW-F4154HL
HK JDW NO:
590-ECW-F4154HL
Description:
ECW-F(L) 0.15μF Film Capacitor ±3% Radial PC Pins 400V-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECW-F4154HL
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.610Lx0.299W 15.50mmx7.60mm
  • Tolerance
    ±3%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Capacitance
    0.15μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Lead Pitch
    12.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Length
    25mm
  • Lead Spacing
    0.492 12.50mm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Size Code
    6130
  • Height
    12.2mm
  • Height Seated (Max)
    13.6906mm
  • Width
    7.6mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C