  • ECS-T1DP154R
ECS-T1DP154R
advertisement
Manufacturer No:
ECS-T1DP154R
HK JDW NO:
590-ECS-T1DP154R
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Description:
0.15μF ±20% 2-Termination 0.0005mA Tape & Reel (TR) 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 11295
Step5Bar-code shipping tag
ECS-T1DP154R
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TES
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    General Purpose
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.15μF
  • Voltage - Rated DC
    20V
  • Packing Method
    TR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Dielectric
    Tantalum
  • Leakage Current
    0.0005mA
  • Manufacturer Size Code
    P
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm