  • ECS-T1DD156R
ECS-T1DD156R
advertisement
Manufacturer No:
ECS-T1DD156R
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-ECS-T1DD156R
Package:
Datasheet:
Description:
15μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.003mA
Step5Bar-code shipping tag
ECS-T1DD156R
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Series
    TE
  • Tolerance
    20%
  • Feature
    General Purpose
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    15μF
  • Voltage - Rated DC
    20V
  • Case Code (Metric)
    7343
  • Case Code (Imperial)
    2917
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • Failure Rate
    0.001 %
  • Polarity
    POLARIZED
  • Leakage Current
    0.003mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Custom Capabilities
    Other Ratings Available Upon Request
  • Height Seated (Max)
    2.794mm
  • Length
    7.2898mm
  • Width
    4.2926mm