  • ECS-T0JD686R
ECS-T0JD686R
advertisement
Manufacturer No:
ECS-T0JD686R
HK JDW NO:
590-ECS-T0JD686R
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
ECS-T0JD686R
Description:
68μF ±20% 2-Termination 0.0043mA Tape & Reel (TR) 2917 (7343 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
ECS-T0JD686R
    Select All
  • Mount
  • Package / Case
    2917 (7343 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2000
  • Series
    TE
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • HTS Code
  • Capacitance
    68μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Case Code (Metric)
    7343
  • Case Code (Imperial)
  • Failure Rate
    0.001 %
  • Leakage Current
    0.0043mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Manufacturer Size Code
    D
  • ESR
    800 mΩ
  • Height Seated (Max)
    0.110 2.80mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm