  • ECS-MPI2520R0-2R2-R
ECS-MPI2520R0-2R2-R
advertisement
Manufacturer No:
ECS-MPI2520R0-2R2-R
Manufacturer:
ECS Inc.
HK JDW NO:
226-ECS-MPI2520R0-2R2-R
Package:
1008 (2520 Metric)
Description:
Quantity:
In Stock : 2858
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ECS-MPI2520R0-2R2-R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1008 (2520 Metric)
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ECS-MPI2520
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Molded
  • Current Rating (Amps)
    2.2A
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    2.2μH
  • DC Resistance (DCR)
    123.6mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    1MHz
  • Current - Saturation
    2.4A
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm