  • ECS-MPI4040R2-1R0-R
ECS-MPI4040R2-1R0-R
advertisement
Manufacturer No:
ECS-MPI4040R2-1R0-R
HK JDW NO:
226-ECS-MPI4040R2-1R0-R
Quantity:
In Stock : 4446
Step5Bar-code shipping tag
ECS-MPI4040R2-1R0-R
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.175Lx0.160W 4.45mmx4.06mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
  • Current Rating (Amps)
    4.6A
  • Shielding
  • Number of Functions
    1
  • Inductance
    1μH
  • Test Frequency
    0.1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    25mOhm
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    8.9A
  • Rated Current-Max
    4.6A
  • Special Feature
    DCR MEASURED AT 20% TOLERANCE
  • Height Seated (Max)
    0.059 1.50mm