  • ECS-H0JC226R
ECS-H0JC226R
advertisement
Manufacturer No:
ECS-H0JC226R
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-ECS-H0JC226R
Package:
Datasheet:
Description:
22μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.00139mA
Step5Bar-code shipping tag
ECS-H0JC226R
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Tolerance
    20%
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Packing Method
    TR
  • Case Code (Metric)
    6032
  • Case Code (Imperial)
    2312
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • Failure Rate
    0.001 %
  • Polarity
    POLARIZED
  • Leakage Current
    0.00139mA
  • Height Seated (Max)
    2.6924mm
  • Length
    5.9944mm
  • Width
    3.2004mm