  • ECS-35-17-18-TR
ECS-35-17-18-TR
advertisement
Manufacturer No:
ECS-35-17-18-TR
Manufacturer:
ECS Inc International
HK JDW NO:
226-ECS-35-17-18-TR
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
ECS-35-17-18-TR
Description:
CRYSTAL 3.579545MHZ 17PF SMD
Step5Bar-code shipping tag
ECS-35-17-18-TR
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2010
  • Series
    CSM-12
  • Size / Dimension
    0.465Lx0.217W 11.80mmx5.50mm
  • Tolerance
    0.003%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Frequency
    3.579545MHz
  • Frequency Stability
    ±100ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    200Ohm
  • Load Capacitance
    17pF
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Height
    2.4892mm
  • Height Seated (Max)
    0.098 2.50mm