  • ECS-270-10-36Q-DS-TR
ECS-270-10-36Q-DS-TR
advertisement
Manufacturer No:
ECS-270-10-36Q-DS-TR
HK JDW NO:
226-ECS-270-10-36Q-DS-TR
Description:
CRYSTAL 27.000MHZ 10PF SMD
Step5Bar-code shipping tag
ECS-270-10-36Q-DS-TR
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Series
    ECX-2236Q
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
    MHz Crystal
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Frequency
    27MHz
  • Frequency Stability
    ±100ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    60Ohm
  • Load Capacitance
    10pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Height
    609.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm