  • ECS-184-18-30BQ-DS
ECS-184-18-30BQ-DS
advertisement
Manufacturer No:
ECS-184-18-30BQ-DS
Manufacturer:
ECS Inc.
HK JDW NO:
226-ECS-184-18-30BQ-DS
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
ECS-184-18-30BQ-DS datasheet pdf and Crystals product details from ECS Inc. stock available at Utmel
Quantity:
In Stock : 752
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
ECS-184-18-30BQ-DS
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2013
  • Series
    ECX-53BQ
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • Tolerance
    0.003%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    MHz Crystal
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Frequency
    18.432MHz
  • Frequency Stability
    ±100ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50Ohm
  • Load Capacitance
    18pF
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Height
    838.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.033 0.85mm