  • ECQ-V1J105JMW
ECQ-V1J105JMW
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-V1J105JMW
HK JDW NO:
590-ECQ-V1J105JMW
Datasheet:
ECQ-V1J105JMW
Description:
ECQ-V 1μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 63V-DC Polyester, Metallized - Stacked
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-V1J105JMW
    Select All
  • Height Seated (Max)
    0.591 15.00mm
  • Length
    10.2mm
  • Width
    6.9mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.402Lx0.272W 10.20mmx6.90mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    63V